Bezpečnost sítí

Společnost BLUEGRASS s.r.o. pomáhá při řešení problémů se zabezpečením  počítačových sítí a komunikace. Díky rozsáhlým zkušenostem a znalostem jsme schopni poskytnout různé typy produktů a služeb pro řešení různých požadavků ze strany klienta.

Bezpečnostní produkty:

Firewally

Firewall je nezbytnou součástí počítačové sítě bezpečně oddělující vnitřní síť od vnějšího Internetu. V dnešní době již nestačí běžný "statefull inspection firewall", ale tato zařízení se kombinují se Systémy Prevence Průniku - IPS, VPN koncentrátory a dalšími nástroji pro zabezpečení. Naše společnost dodává firewally předních světových výrobců HP a FortiNet. Oba výrobci mají nezbytnou certifikace ICSA pro svoje výrobky. Zaměřujeme se především na jejich správnou, bezpečnou a výkonnou konfiguraci.

Bezpečnost a VPN

VPN spojení je klíčovou součástí bezpečné komunikace mezi pobočkami společnosti. Naše VPN produkty jsou součástí firewallů. Podpora VPN standardů IPSec, PPTP a L2TP umožňuje bezpečnou komunikaci mezi sítí a klienty.

Antivirová řešení

Odhaluje a odstraňuje viry, červy a spyware v reálném čase. Prohlíží přílohy příchozích a odchozích emailů (SMTP, POP3, IMAP) a veškerý provoz přes FTP a HTTP včetně webových emailů, to vše bez snížení výkonu. Antivirové gateway zastavují viry a červy dříve, než mohou vniknout dovnitř sítě. Celosvětový antivirový personál Fortinetu nabízí zákazníkům nepřetržité aktualizace antivirových signatur v reálném čase s využitím celosvětové aktualizační sítě FDN (FortiGuard Distribution Network).

Web filtering

Firewally testují veškerý webový obsah na výskyt známých nežádoucích URL, blokuje nevhodný obsah a nebezpečné Java aplety, cookies, Active X skripty před jejich vstupem do sítě. Fortinet kategorizuje více než 15 milionů domén a přes miliardu webových stránek tak, aby ochránil své zákazníky před nežádoucími stránkami. Filtrování webových stránek spolupracuje dynamicky s FortiGate systémy, které poskytují automatické aktualizace kategorizovaných stránek, které jsou dle obsahu členěny ve více než 56 kategoriích. Služby FortiGuard jsou také uživatelsky přizpůsobitelné, aby umožnily podnikové síti přidat další URL pro zabránění přístupu k dalším nežádoucím stránkám. Filtrace obsahu webu zaručuje podnikům zlepšenou produktivitu práce a dodržování regulací ve výchovných institucích (CIPA).

Služby

Poskytujeme veškeré služby týkající se instalace a konfigurace dodávaných řešení + jejich následnou správu.

Dále poskytujeme klientům služby týkající se bezpečnostního auditu, vypracování bezpečnostní politiky, penetrační testování Vaší sítě a infrastruktury až po projekt řízené bezpečnosti.